CZ EN

PROGRAMY MĚSTSKÉHO MUZEA ČESKÁ TŘEBOVÁ

V roce 2019 Vás Městské muzeum Česká Třebová pozve na tyto výstavy:

Stromy jako domy

Putovní výstava Moravského zemského muzea, oddělení Dětské muzeum. Interaktivní výstava s přírodovědnou tematikou. Vernisáž se uskuteční 24. ledna, výstava potrvá do 17. března 2019.

Železnice ve výtvarném umění

Výtvarná výstava zaměřená na železnici představí umělecké předměty z řady veřejných i soukromých sbírek. Vernisáž se uskuteční 4. dubna, výstava potrvá do 26. května 2019.

100 let skautingu v České Třebové

Výstava mapující skautské hnutí v našem městě od jeho vzniku do dnešních dní. Vernisáž se uskuteční 13. června, výstava potrvá do 1. září 2019.

Od košilky k rubáši aneb narození a smrt v české lidové kultuře

Putovní výstava Regionálního muzea v Chrudimi pojednávající o lidových zvycích a obyčejích při zlomových okamžicích lidské existence – narození a smrti. Vernisáž se uskuteční 19. září, výstava potrvá do 10. listopadu 2019.

Tradiční vánoční výstava

Výstava betlémových celků z muzejních i soukromých sbírek. Vernisáž se uskuteční 1. prosince 2019, výstava potrvá do 5. ledna 2020.

Ke každé výstavě se bude konat program (nejen) pro rodiny s dětmi Sobota v muzeu, přesný termín bude zveřejněn na plakátech a na webových stránkách muzea (www.mmct.cz). Pro školní kolektivy bude ke každé výstavě připraven doprovodný program. Změna vyhrazena

V roce 2019 Vás Městské muzeum Česká Třebová zve na pravidelné semináře:

Seminář pro začínající rodopisce

Je určen zájemcům o poznání rodinných kořenů, a to zejména začátečníkům. Probíhá vždy 1. úterý v měsíci. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Mgr. Jana Voleská.

Seminář pro nejmenší návštěvníky muzea „Malý muzejník“

Je určen dětem od 5 do 12 let. Seminář probíhá vždy 2. úterý v měsíci, pro mladší děti (ve věku od 5 do 8 let) od 16 hodin, pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) od 17 hodin. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Bližší informace podá lektorka semináře Mgr. Radka Urbánková (urbankova@mmct.cz).

Seminář „Výtvarné umění v proměnách staletí“

Je určen nejširšímu okruhu zájemců o výtvarno, věnuje se přehledu slohového vývoje výtvarného umění evropského kulturního okruhu. V rámci jednotlivých slohových epoch bude přihlédnuto – vedle tvorby významných světových i domácích představitelů – také k osobnostem a památkám našeho regionu. Seminář probíhá vždy 3. úterý v měsíci. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: PhDr. Ludmila Kesselgruberová, Ph.D.

Seminář pro pamětníky staré České Třebové

Je určen pamětníkům starých českotřebovských zákoutí, lektor semináře promítne a okomentuje fotografie vybrané českotřebovské lokality. Seminář probíhá poslední úterý v měsíci. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Martin Šebela.