CZ EN

PROGRAMY MĚSTSKÉHO MUZEA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Vás zve na akce pořádané v MĚSÍCI ČERVENCI 2019STÁLÉ EXPOZICE

Dopravní křižovatky

Muzeum a TIC otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin, během svátků 5. a 6. července budou muzeum, TIC, rotunda sv. Kateřiny, kaple Panny Marie Pomocné i Chaloupka Maxe Švabinského otevřeny dle běžné otvírací doby.

VÝSTAVA

Nástup! 100 let skautingu v České Třebové

Výstava o dějinách českotřebovského Junáka Nástup! 100 let skautingu v České Třebové nabízí návštěvníkům všech věkových kategorií řadu her pro pobavení i poučení. Výstavou lze projít jako stopař, přitom pobýt ve skautském táboře, vyfotit se v loďce jako vodní skaut. Můžete si procvičit postřeh nebo se naučit vázat pevné uzly. Ale klidně si můžete jen tak zalistovat knihami ze skautské knihovničky či zavzpomínat nad stránkami kronik a fotografiemi. Výstava je pořádána ve spolupráci s Junákem – českým skautem, střediskem Javor Česká Třebová. Výstava potrvá do neděle 1. září 2019.

AKCE

vzpomínkový akt u pomníku mistra Jana Husa v Javorce

Město Česká Třebová a Sbor Církve československé husitské v České Třebové ve spolupráci s Městským muzeem Česká Třebová si dovolují pozvat širokou veřejnost v sobotu 6. července 2019 od 10 hodin na vzpomínkový akt u pomníku M. Jana Husa v Javorce.

Sezónní expozice

ROTUNDA SVATÉ KATEŘINY

Červenec – srpen: otevřeno denně mimo pondělí 9 – 12 a 13 – 17 hodin

KAPLE PANNY MARIE POMOCNÉ NA HORÁCH

Červenec – srpen: otevřeno o víkendech a svátcích 9 – 12 a 13 – 17 hodin

CHALOUPKA MAXE ŠVABINSKÉHO V KOZLOVĚ

Červen – srpen: otevřeno denně mimo pondělí 9 – 17 hodin
Září – říjen: otevřeno pouze o víkendech a svátcích 12 – 16 hodin
V letošním roce je expozice doplněna o výstavu Jak bývalo v Kozlově.


Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea a na facebooku https://www.facebook.com/mmctcz. Městské muzeum Česká Třebová, Klácelova 11, Česká Třebová, tel. kancelář 465 534 516, tel. recepce 465 322 634