CZ EN

PROGRAMY MĚSTSKÉHO MUZEA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Vás zve na akce pořádané v MĚSÍCI PROSINCI 2017STÁLÉ EXPOZICE

Dopravní křižovatky

Otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin. Během svátků bude muzeum otevřeno takto: 24. prosince od 8 do 11 hodin, 25. prosince od 13 do 18 hodin, 26. prosince od 13 do 18 hodin, 31. prosince od 8 do 11 hodin,1. ledna zavřeno.

VÝSTAVA

Když se čas zpomalí aneb pocta třebovským betlemářům

Vernisáž tradiční vánoční výstavy betlémů proběhne o první adventní neděli 3. prosince 2017 od 17 hodin. Úvodní slovo pronese PhDr. Valburga Vavřinová, Ph.D., autorka řady knih o Vánocích, Velikonocích a jiných svátcích. Skladbami na příčné flétny doprovodí Mgr. Milada Hamplová a Klára Petrásová ze Základní umělecké školy Česká Třebová. Návštěvníci výstavy se mohou těšit na betlémové celky ze sbírky českotřebovského muzea i na betlémy zapůjčené. Součástí výstavy je i doprovodný program zaměřený na zvyky období adventu a Vánoc. Výstava potrvá do neděle 7. ledna 2018. Pro školy je možné objednat doprovodný program. Program (nejen) pro rodiny s dětmi Sobota v muzeu proběhne v sobotu 16. prosince 2017 od 15 do 16 hodin. Po komentované prohlídce výstavy si návštěvníci budou moci vyrobit papírový betlém, drobnou vánoční ozdobu či přání.

SEMINÁŘE

Seminář pro začínající rodopisce

Je určený zájemcům o poznání rodinných kořenů, a to zejména začátečníkům. Probíhá vždy 1. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 5. prosince 2017 od 17 hodin, tentokrát na téma Prameny předmatričního období: pozemkové knihy 2. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Mgr. Jana Voleská.

Seminář pro nejmenší návštěvníky muzea „Malý muzejník“

Je určen dětem od 5 do 12 let. Seminář probíhá vždy 2. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 12. prosince 2017, pro mladší děti (ve věku od 5 do 8 let) od 16 hodin, pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) od 17 hodin. V prosinci si děti vyzkouší výrobu vizovického pečiva. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Bližší informace podá lektorka semináře Mgr. Radka Urbánková (urbankova@mmct.cz).

Seminář „Výtvarné umění v proměnách staletí“

Je určený nejširšímu okruhu zájemců o výtvarno, věnuje se přehledu slohového vývoje výtvarného umění evropského kulturního okruhu. V rámci jednotlivých slohových epoch bude přihlédnuto – vedle tvorby významných světových i domácích představitelů – také k osobnostem a památkám našeho regionu. Seminář probíhá vždy 3. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 19. prosince 2017 od 17 hodin, tentokrát na téma Adventní čas s Mistrem svatokateřinského oltáře. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: PhDr. Ludmila Kesselgruberová, Ph.D.

Seminář pro pamětníky staré České Třebové

Je určen pamětníkům starých českotřebovských zákoutí, lektor semináře promítne a okomentuje fotografie vybrané českotřebovské lokality. Seminář probíhá poslední úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční výjimečně ve čtvrtek 28. prosince 2017 od 17 hodin, tentokrát na téma Oslavy a průvody v České Třebové. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Martin Šebela.

NOVINKA

Koncem září vydalo naše muzeum publikaci Ludmily Kesselgruberové Tak nutno přitahovat srdce... Barokní sochařství mezi Českou Třebovou, Lanškrounem, Litomyšlí a Ústím nad Orlicí. Zájemci si ji mohou zakoupit ve výstavní budově v Klácelově ulici čp. 11 za 245,- Kč.

Městské muzeum Česká Třebová přeje všem svým návštěvníkům a příznivcům veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018!


Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz a na facebooku https://www.facebook.com/mmctcz. Městské muzeum Česká Třebová, Klácelova 11, Česká Třebová, tel. kancelář 465 534 516, tel. recepce 465 322 634