CZ EN

PROGRAMY MĚSTSKÉHO MUZEA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Vás zve na akce pořádané v MĚSÍCI SRPNU 2018STÁLÉ EXPOZICE

Dopravní křižovatky

Otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin.

VÝSTAVA

Když v Třebové strašívalo

Výstava nabízí figurální zpodobení českotřebovských strašidel autora Aleše Drašnara ze Slavoňova (www.impozantum.com). Pro návštěvníky s dětmi je připraven doprovodný program. Výstava potrvá do neděle 2. září 2018.

VÝSTAVA V KULTURNÍM CENTRU

Fotografie (nejen) pro pamětníky staré České Třebové

Kulturní centrum Česká Třebová, Městské muzeum Česká Třebová a Martin Šebela při příležitosti 740. výročí první zmínky o České Třebové pořádají výstavu Fotografie (nejen) pro pamětníky staré České Třebové. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie zachycující stará českotřebovská zákoutí, které pocházejí z muzejní sbírky a sbírky Martina Šebely. V neděli 12. srpna 2018 od 15 hodin proběhne prohlídka výstavy komentovaná Martinem Šebelou. Výstava potrvá do neděle 9. září 2018. Otvírací doba: pondělí – neděle 9 – 12 a 14 – 17 hodin. Vstupné: dobrovolné.

Akce:

Městské muzeum Česká Třebová se i v letošním roce podílí na Pikniku v Javorce, který proběhne v sobotu 25. srpna 2018 od 14 do 18 hodin. S muzejními pracovnicemi se děti budou moci setkat od 15 do 18 hodin nad hrami a kvízy se strašidelnou tematikou, dospělí návštěvníci pak od 16 hodin při povídání o zajímavostech z historie České Třebové. Celý program naleznete na webových stránkách Kulturního centra Česká Třebová www.kcct.cz, v tisku a na plakátech.

Akce - hra:

Městské muzeum Česká Třebová ve spolupráci s Kulturním centrem Česká Třebová, Městskou knihovnou Česká Třebová a DDM Kamarád Česká Třebová Vás zve na městskou vycházkovou hru Po stopách významných osobností roku 1918. Hra bude probíhat během letních prázdnin, je vhodná pro jednotlivce i (rodinné) týmy. Zapojit se může každý, kdo si během prázdnin chce nejen pořádně protáhnout nohy, ale i procvičit mozkové závity a postřeh. Zájemci si na recepci muzea od 1. července 2018 vyzvednou mapu s vyznačenými místy, kde je třeba vyřešit rébus nebo šifru. Řešení pak odevzdají do 2. září 2018 na recepci muzea. Ze správných odpovědí budou v pátek 21. září 2018 v 17:45 na Starém náměstí v rámci akce „Zažijte to znovu“ vylosováni tři vítězové, kteří budou odměněni věcnými cenami. Soutěžící se budou po městě pohybovat samostatně a je na zvážení každého, zda hru absolvuje během jednoho dne nebo si na ni vyčlení dní více. Hra je zdarma, registrace není nutná.

Akce:

Návštěva muzea a přístupných památek s „cestovním pasem“. Pro hravé a zvídavé návštěvníky připravilo Městské muzeum Česká Třebová „cestovní pas“, se kterým je možno cestovat po muzejních expozicích a přístupných památkách. Obsahuje řadu otázek a úkolů. Pokud držitel pasu navštíví 4 z 5 zahrnutých objektů (muzeum, rotunda sv. Kateřiny, kaple P. Marie pomocné na Horách, Chaloupka Maxe Švabinského, kostel sv. Bartoloměje v Semaníně), což prokáže nasbíranými razítky v cestovním pasu, získá vstupné do pátého vybraného objektu zdarma. Pas zájemci obdrží na recepci muzea nebo ve všech zpřístupněných památkách.

Zpřístupněné památky:

ROTUNDA SVATÉ KATEŘINY

Červenec – srpen: otevřeno denně mimo pondělí 9 – 12 a 13 – 17 hodin.

KAPLE PANNY MARIE POMOCNÉ NA HORÁCH

Červenec – srpen: otevřeno o víkendech a svátcích 9 – 12 a 13 – 17 hodin.

CHALOUPKA MAXE ŠVABINSKÉHO V KOZLOVĚ

Červen – srpen: otevřeno denně mimo pondělí 9 – 17 hodin, září – říjen: otevřeno pouze o víkendech a svátcích 12 – 16 hodin. V letošním roce je expozice doplněna o výstavu Jak bývalo v Kozlově.

ZVEME TÉŽ K NÁVŠTĚVĚ KOSTELA SV. BARTOLOMĚJE V SEMANÍNĚ

Zde je otevřena expozice s názvem Semanínská renesance, kterou připravil spolek Pro Semanín ve spolupráci s Městským muzeem Česká Třebová. Více na: http://www.obecsemanin.cz/obcanske-sdruzení-pro-semanin/www.mmct.cz


Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz a na facebooku https://www.facebook.com/mmctcz. Městské muzeum Česká Třebová, Klácelova 11, Česká Třebová, tel. kancelář 465 534 516, tel. recepce 465 322 634